Hejto.pl
Dodaj post

Wpisz coś do wyszukania (minimum 2 znaki)

Pokemon

Kategoria: Gry

Społeczność skupiona wokół Pokemonów! Nie tylko gry, ale też manga, anime, karcianka, memy!

  • 54 członków
  • 142 wpisy

Wirtuoz

w Pokemon

4piorunów

Czas na kolejny niedzielny pokepojedynek.

Kosmiczny pojedynek wygrał Jirachi zgarniając okrągłe 62,5%, Deoxys z 37,5% to dla mnie niespodzianka. Był to ostatni pojedynek z 3 generacji.

Witam w Sinnoh, czas na generację 4.

Rozpoczynamy od starterów i wybieramy z tej oto trójki:

1. Rammus

2. Wukong

3. Anivia

Zapraszam do głosowania.

   

Jaki jest twój ulubiony starter z czwartej generacji pokemonów?

  • Turtwig47% (15 głosów)
  • Chimchar25% (8 głosów)
  • Piplup28% (9 głosów)

32 głosów

Wirtuoz2piorunów

Te pokemony z pierwszej i ewentualnie drugiej generacji były fajne, te reszte to jakieś dosłownie "pokemony". Dziwaczne i brzydkie. Pierwsze formy starterów takie jeszcze do zwierząt podobne a dalej to jakieś kosmiczne istoty.

Pokaż więcej komentarzy (7)

Wirtuoz

w Pokemon

6piorunów

Czas na kolejny niedzielny pokepojedynek.

Pokemonywm wielkanocnym króliczkiem został Azumarill (46,88%), na drugim miejscu Buneary/Lopunny (25%), trzecie miejsce miał Scorbunny/Raboot/Cinderace (21,88%).

Jestem zaskoczony popularnością Azumarilla, bo osobiście nigdy go jakoś nie polubiłem, może wygrał bo trochę przypomina pisankę.

Dziś wracamy do 3 generacji, a dokładniej na jej ostatni pojedynek. Będzie to istnie kosmiczna bitwa, bo oba pokemony są związane z kosmosem. Jeden niczym spadająca gwiazda spełnia życzenia, a drugi jak rasowy hollywoodzki ufok przylatuje na komecie. Czas wybrać pomiędzy:

1. Grogu

2. Skurwiwij

Zapraszam do głosowania.

Jaki jest twój ulubiony kosmiczny pokemon?

  • Jirachi58% (11 głosów)
  • Deoxys42% (8 głosów)

19 głosów

Wirtuoz1piorunów

Głos na Deoxys.

Prosty wybór. Design nawiązujący do DNA, 4 fajne formy, ladana wersja shiny. Nijaka gwiazdka nie ma szans.
Dodatkowo po obejrzeniu 6 filmu, uważam że Jirachi jest creepy jak cholera.

https://media3.giphy.com/media/jYpSOnXqy5Spy/giphy.gif

Giphy
Pokaż więcej komentarzy (3)

Wirtuoz

w Pokemon

7piorunów

Czas na kolejny niedzielny pokepojedynek.

Waszym ulubiony starożytny pokemon został Rayquaza (49%), na drugiej pozycji wylądował Groudon (27%), najmniej popularny był Kyogre (24%).

Spodziewałem się takich wyników, gdyż mecha smok wygląda świetnie i ma fajną shiny wersję.

Dziś z okazji Wielkanocy będziemy mieli tematyczny pojedynek specjalny. Wybierzemy ulubionego pokemona królika. Znalazło się ich całkiem sporo, bo aż osiem, jest typ: wodny, normalny, ziemny i ognisty. Do wyboru do koloru zupełnie jak pisanki w koszyku.

Zapraszam do głosowania.

Jaki jest twój ulubiony pokemon królik?

  • Azumarill50% (18 głosów)
  • Buneary / Lopunny22% (8 głosów)
  • Bunnelby / Diggersby6% (2 głosy)
  • Scorbunny / Raboot / Cinderace22% (8 głosów)

36 głosów

Wirtuoz3piorunów

Głos na Lopunny.

Nie jestem fanem tych uszastych pokemonów. Azumaril jest dla mnie brzydszy od zwykłego Marilla. Buneary to nic ciekawego. Bunnelby wyglada całkiem ok. Diggersby jest paskudny i wygląda jak umorusany kupą. Ognisty starter z 8 generacji nie przypadł mi do gustu.

jak sami widzicie nie pozostaje mi nic innego niż zagłosować na Lopunny z powodów estetycznych ( ͡º ͜ʖ͡º) jak i memicznych.

Pokaż więcej komentarzy (2)

Wirtuoz

w Pokemon

5piorunów

Czas na kolejny niedzielny pokepojedynek.

W pojedynku odrzutowców zwyciężył Latios (63%), zdobył prawie dwa razy tyle głosów co Latias (37%).

Dziś naprawdę ciekawy pojedynek, bo na ring wchodzą Super-starożytne Pokemony (kiedyś zwane pogodowym trio). Pojedynek powinien być zaciekły, więc wybierajmy legendę jak z hebrajskich mitów.

1. Leviathan

2. Behemoth

3. Ziz

Zapraszam do głosowania.

   

Jaki jest twój ulubiony starożytny pokemon?

  • Kyogre22% (9 głosów)
  • Groudon27% (11 głosów)
  • Rayquaza51% (21 głosów)

41 głosów

Pokaż więcej komentarzy (4)

Wirtuoz

w Pokemon

2piorunów

Czas na kolejny niedzielny pokepojedynek.

W poprzedniej ankiecie ulubionym legendarnym tytanem został Registeel (50%), na drugim Regice (38%), ostatnie miejsce ma Regirock (12%).

Dziś kolejne legendarne pokemony z 3 generacji, a dokładnie to Eon Duo. Dwa bardzo podobne pokemony, designem przypominające odrzutowce. Czas wybrać lepszego.

1. Knuckles the Echidna

2. Sonic the Hedgehog

Zapraszam do głosowania.

   

Kogo lubisz bardziej?

  • Latias45% (5 głosów)
  • Latios55% (6 głosów)

11 głosów

Pokaż więcej komentarzy (2)

Wirtuoz

w Pokemon

2piorunów

Czas na kolejny niedzielny pokepojedynek.

W poprzedniej ankiecie ulubionym starterem trzeciej generacji został Torchic (42%), na drugim Mudkip (33%), ostatnie miejsce ma Treecko (25%).

Dziś wybieramy ulubionego legendarnego tytana. Kiedyś nazywani byli "Regi trio" albo "Titan trio", dzieś jest ich już piątka. W tym pojedynku wezmą udział przedstawiciele 3 generacji, pozostała dwójka będzie miała kiedyś swój pojedynek, a daleko w przyszłości powlaczą wszystkie naraz.

Bez przedłużania dzis do wyboru mamy:

1. Dwayne „The Rock” Johnson

2. O'Shea „Ice Cube” Jackson

3. Sylvester Stallone

Zapraszam do głosowania.

   

Jaki jest twój ulubiony legendarny tytan?

  • Regirock18% (2 głosy)
  • Regice27% (3 głosy)
  • Registeel55% (6 głosów)

11 głosów

Inspirator0piorunów

Pieprzniczka, solniczka i kosz na śmieci. Cała rodzina regi jest nudna, a jest przecież jeszcze Regigigas, Regieleki, Regidrago, przynajmniej te nowsze ładniejsze.

Pokaż więcej komentarzy (2)

Wirtuoz

w Pokemon

1piorunów

Czas na kolejny niedzielny pokepojedynek.

Tydzień temu mieliśmy ostatni pojedynek z 2 generacji. Wygrywa Ho-Oh (47%), Lugia na drugim (37%), Celebi na trzecim (16%). Tym akcentem opuszczamy Johto.

Witam w Hoenn, czas na generację 3.

Rozpoczynamy od starterów i wybieramy z tej oto trójki:

1. cool gekon

2. karate kurczak

3. memiczny aksolotl

Zapraszam do głosowania.

   

Jaki jest twój ulubiony starter z trzeciej generacji pokemonów?

  • Treecko22% (6 głosów)
  • Torchic41% (11 głosów)
  • Mudkip37% (10 głosów)

27 głosów

Wirtuoz3piorunów

Wybór był trudny, bo startery z tej generacji podobają mi się o wiele bardziej od tych z poprzedniej.

Torchic jest spoko, ale Blaziekn totalnie do mnie nie trafia. Wygląda zbyt dziwnie, jakby tracił cały ten koncept kurczaka.

Mudkip to gwiazda internetowych memów, ale przez to stał się nudny. Zresztą jego ewolucje wyglądają średnio, dopiero Mega Swampert wygląda fajnie.

Treecko najbardziej przypadł mi do gusty. Z trawką w pysku wygląda jak cowboy. Sceptile i jego wersja Mega wyglądają trochę za bardzo jak choinka, ale najprzyjemniej mi się nimi grało. Dlatego głos na niego.

Wirtuoz

w Pokemon

3piorunów

Czas na kolejny niedzielny pokepojedynek.

W poprzedniej ankiecie wybieraliśmy ulubionego baby pokemona z 2 generacji. W sumie bez niespodzianek wygrywa Togepi (46%), dalej mamy Pichu (32%) i Elekid/Magby (18%). Duet Cleffa/Igglybuff miał zero głosów xD

Dziś ostatni pojedynek z 2 generacji, którym pożegnamy Johto. Powinna być to walka duetu legend z wieży, ale dołożyłem tu jeszcze mitycznego leśnego duszka. Którego nie miałbym z kim potem sparować, wiec też weźmie udział w ty pojedynku. Walkę czas zacząć, wybieramy między:

1. Mistrz legendarnych ptaków

2. Mistrz legendarnych psów

3. Mityczna leśna cebula

Zapraszam do głosowania.

   

Kogo lubisz bardziej?

  • Lugia44% (11 głosów)
  • Ho-Oh40% (10 głosów)
  • Celebi16% (4 głosy)

25 głosów

Wirtuoz1piorunów

Głos na Lugię. Ten pokemon przynajmniej wygląda interesująco, trochę dziwnie ale lepsze to niż kompletna nijakość. Bo z czym tu konkurować? Z kolejnym feniksowatym ptaszkiem czy może z cebulą.
Nie przepadam za Celbi, bo jeden z najgorszych filmów pokemon był właśnie o nim. Ho-Oh jeszcze się jakoś się trzyma, ale i tak wybieram Lugię.

Pokaż więcej komentarzy (3)

Twórca

w Pokemon

0piorunów

Na waszą prośbę rozpoczynam cykl poradników jak grać w Karciankę Pokemon! Właśnie wpadł mój pierwszy film - dajcie znać, czy jest ok Będę wdzięczny za łapkę w górę i subskrypcję! https://youtu.be/EalzafbS3Sk

Inspirator1piorunów

Fajny materiał. Za dzieciaka grałem na PC w karciankę, płytka wzorowana na pokeball prawdopodobnie dołączona do jakiegoś czasopisma. Pamiętam, ze grałem w to sporo. Nie wiem na ile pokrywało się to z normalną karcianką ale zawsze chciałem umieć grać w prawdziwą kraciankę. Może się nauczę i kupię swoje pierwsze karty.

Wirtuoz

w Pokemon

1piorunów

Czas na kolejny niedzielny pokepojedynek.

W poprzedniej ankiecie wybieraliśmy najlepszego legendarnego pieska. Zwyciężył Entei 53%, na drugim miejscu był Suicine 33%, trzecie miejsce przypadło Raikou 13%.

Dziś czas na typ pokemonów który zadebiutował w 2 generacji, w 3 miał delikatną kontynuację, a później w 4 znów wszedł ze spora ilością pokemonów. Jednak od tamtego czasu nie był kontynuowany,choć pojedyncza sztuka pojawiła się w najnowszej 8 generacji. Mowa oczywiście o baby pokemonach.

Rozumiem ten koncept, ale uważam go za totalnie chybiony. Ot zapchaj dziura, aby dodać coś do mechaniki rozmnażania pokemonów. Zwykle wizualnie nie są specjalnie ciekawe i służą tylko do uzyskania wpisu w pokedeksie. Nawet nie chce mi się wymyślać dla niech suchych żartów.

Dziś do wyboru mamy ulubionego pokedzieciaka z wesołej gromadki 8 stworków.

Pichu

Cleffa

Igglybuff

Togepi

Tyrogue

Smoochum

Elekid

Magby

Trochę lipa bo mogę dać tylko 5 opcji w ankiecie, więc musiałem pokombinować i dodać w parach. Teraz ankieta ma mało sensu, ale nic nie poradzę. Zresztą obstawiam, że wygra Pichu albo Togepi.

Zapraszam do głosowania.

   

Jaki jest twój ulubiony baby pokemon z 2 generacji?

  • Pichu32% (9 głosów)
  • Cleffa / Igglybuff4% (1 głos)
  • Togepi43% (12 głosów)
  • Tyrogue / Smoochum4% (1 głos)
  • Elekid / Magby18% (5 głosów)

28 głosów

Wirtuoz0piorunów

Wygrywa Togepi, bo najlepiej kojarzę go z anime. Dodatkowo najpierw poznaliśmy właśnie jego, a nie jego ewolucję, więc wygląda oryginalnie, a nie jak mniejsza wersja znanego nam już stworka. Pomysł że z jajka wykluło się jajko trochę mnie bawi.
Reszta jest nudna, tylko Elekid wygląda ciekawie z tą wtyczką na głowie.

Pokaż więcej komentarzy (3)

Wirtuoz

w Pokemon

2piorunów

Czas na kolejny niedzielny pokepojedynek.

W poprzedniej ankiecie ulubioną ewolucją Eevee został Umbreon. Zdobył 85% głosów i dosłownie rozniósł Espeon'a i jego marne 15%.

Dziś wybieramy ulubionego legendarnego pieska. Wiem że to są legendarne bestie, ale wolę mówić pieski. Tak czy inaczej do wyboru mamy:

1. Muttley

2. Scooby Doo

3. Huckleberry

Zapraszam do głosowania.

   

Jaki jest twój ulubiony legendarny piesek?

  • Raikou23% (5 głosów)
  • Entei45% (10 głosów)
  • Suicune32% (7 głosów)

22 głosów

Wirtuoz0piorunów

Głos na wulkanicznego pieska - Entei.
Tak ogólnie to uważam to trio za strasznie nudne, taka powtórka z rozrywki względem 1 generacji. Nie mam żadnych większych sympatii do żadnego z nich, jedynie z Entei mam jakieś wspomnienia, bo posiadam 3 film kinowy na kasecie (dodawali do niego fajną kartę).